تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

ویژگیها و مفاهیم پایه ای گوگل Adwords

ادامه Google Adwords

هنگامی که می خواهید برای اولین بار از Adwords استفاده کنید ، با برخی از واژه ها و اصطلاحات تخصصی روبرو خواهید شد که در ابتدا کمی مبهم و گیج کننده هستند و برای اینکه بتوانید با سیستم تبلیغاتی ادوردز کار کنید باید با این اصطلاحات آشنا بشوید.

 

پرداخت هزینه به ازای هر کلیک (CPC (Cost-Per-Click

 

ادوردز بر اساس مدل CPC عمل می کند. به عبارتی دیگر، هنگامی که کاربری بر روی تبلیغات شما کلیک کند، ادوردز از حساب شما هزینه ای را بابت هر کلیک کسر می نماید. اگر تبلیغات شما هنگام جستجو یک کلمه به کاربر نمایش داده شود و کاربر برروی آن کلیک نکند، ادوردز هیچ هزینه ای را از حساب شما کسر نخواهد کرد.

 

میزان کیفیت آگهی (Quality Score)

در سیستم ادوردز برای اینکه آگهی شما بتواند برای یک کلمه کلیدی نمایش داده شود، باید از Quality Score کافی برخوردار باشد. QS مقیاسی برای سنجش کیفیت کلمه کلیدی و آگهی تبلیغاتی بوده و در تعیین کمترین هزینه – Minimum Firstpage Bid ای که برای نمایش آگهی باید پرداخت شود نقش اصلی را ایفا می کند. هرچه قدر میزان QS بیشتر باشد، حداقل هزینه برای هر کلمه کلیدی کاهش پیدا می کند و درنتیجه شما هزینه کمتری را برای تبلیغات پرداخت می کنید. از عواملی که در تعیین Quality Score نقش دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درصد نسبت تعداد کلیک به دفعات نمایش آگهی Click Through Rate – یا همان CTR
  • میزان تناسب و ارتباط متن آگهی با کلمه کلیدی اختصاص داده شده به آن
  • اطلاعات مربوط به عملکرد کلمات کلیدی در گذشته
  • میزان تناسب صفحه مقصد با کلمات کلیدی انتخاب شده در اکانت ادوردز
  • بسیاری از عوامل دیگر

 

حداقل هزینه به ازای هر کلیک Minimum Bid

حداقل هزینه ای که شما می توانید برای یک کلمه کلیدی اختصاص دهید تا آگهی شما بتواند برای آن کلمه به نمایش در آید را Minimum Bid گویند . میزان حداقل هزینه برای هر کلمه کلیدی توسط گوگل تعیین می شود و همانگونه که ذکر شد مقدار آن بستگی به Quality Score آگهی دارد. شما می توانید برای هر کلمه کلیدی، قیمت جداگانه ای اختصاص دهید ولی اگر مقدار آن از Minimum Bid کمتر باشد، گوگل تبلیغات شما را در آن کلمه به حالت غیر فعال در می آورد و تبلیغات شما با آن کلمه نمایش داده نمی شود.

 

CTR – Click Through Rate

 

درصد نسبت تعداد دفعات کلیک بر روی آگهی به تعداد دفعات نمایش آن را CTR گویند و معیاری برای تعیین عملکرد آگهی های تبلیغاتی در ادوردز به حساب می آید. هر چقدر متن آگهی شما با کلمات کلیدی تعریف شده برای آن، تناسب و ارتباط بیشتری داشته باشد به همان میزان CTR آگهی شما بالا می رود و این نشان دهنده عملکرد خوب آگهی شماست. هر چقدر CTR بالا برود، میزان Quality Score نیز افزاریش یافته و با افزایش QS حداقل هزینه ای که برای نمایش آگهی باید پرداخت شود کاهش می یابد و در کل شما هزینه تبلیغاتی کمتری پرداخت می کنید! پس افزایش CTR بسیار مهم است. همچنین گوگل در بسیاری مواقع هنگامی که درصد نمایش به کلیک شما کمتر از 2 درصد باشد آن کلمه را با این فرض که نا مرتبط می باشد غیر فعال می نماید.

 

Google Network

 

به مجموعه ای از وبسایتها، موتورهای جستجوگر و محصولاتی که تنایج جستجوی گوگل و همچنین تبلیغات ادوردز در داخل آنها به نمایش در می آید، Google Network گفته می شود. به عبارتی دیگر،در سیستم ادوردز، آگهی شما علاوه بر اینکه در صفحه اصلی گوگل پخش می شود، در میلیونها وبسایت دیگر که عضو Google Network هستند نیز پخش خواهد شد. اینکه آگهی در این وبسایتها به نمایش درآید بر عهده شخص آگهی دهنده خواهد بود. شبکه عظیم گوگل به دو قسمت تقسیم می شود.

 

 

Google Search Network

 

شامل صفحه اصلی نتایج جستجوی گوگل، سایتهای جستجوگر و هر وبسایتی که نتایج جستجو گوگل در آن به نمایش در می آید نظیر Froogle و EarthLink ، است. آگهی های ادوردز می توانند در کنار و یا بالای نتایج جستجو ارگانیک ظاهر شوند.

 

 

Google Content Network

 

این مجموعه شامل صفحات خبری، وبلاگها و سایتهایی که در شبکه ادرسنس گوگل عضو هستند (در زمینه ادسنس بعدآ بطور مفصل صحبت خواهد شد) و برخی از وبسایتهای دیگر نظیر New York Times و Gmail می باشد.آگهی های ادوردز می توانند بر روی این صفحات به شرط آنکه محتویات و URL صفحه مرتبط با موضوع آگهی باشد نمایش داده شوند.

 

adwords-marketing-help

گذاشتن نظر