تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

مانی اوردر Money Order (قسمت اول)

با توجه به محدودیت ها و تحریم هائی که کشور ما در رابطه با ارتباطات مالی با آن رو به رو است، پرداخت برخی هزینه ها را با مشکل مواجه کرده است. حتی برخی از سفارت خانه ها ، از دریافت پول نقد خودداری می کنند و تنها اسناد اعتباری همان کشور را می پذیرند . یکی از این اسناد “مانی اوردر” (Money order) می باشد.

مانی اوردر چیست؟

مانی اوردر سندی است اعتباری که مشخص می کند که فردی که این سند را دارد، می تواند معادل آن را از موسسه صادر کننده آن دریافت کند و یا به همان اندازه از سرویس آن موسسه استفاده نماید.

این سرویس برای آنان که حساب بانکی ندارند نیز پر کاربرد می باشد و می توانند آن را به راحتی پست نمایند بدون این که نگران ارسال پول نقد یا انتقال بین بانکی باشد. همچنین هر کسی می تواند با در دست داشتن پول نقد، مانی اوردر را تهیه نماید و جالب است بدانبد که فاقد محدودیت سنی می باشد. مانی اوردر باید از موسسه مورد نظر در همان کشور درخواست داده شود و هزینه آن شامل مبلغی به عنوان کارمزد و هزینه های پستی می باشد.  در مجموع مانی اوردر یک چک بانکی است که شخص صادر کننده به بانک عامل دستور می دهد تا با صدور آن مبلغی را به نفع شخصی ثالث واریز نماید.

همچنین مانی اوردر ، ابزاری است که مشکل پرداخت هزینه های ویزای توریستی یا پرداخت هزینه اقامت را حل می نماید. در صورت داشتن مانی اوردر می توانید با رفتن به سفارت مورد نظر یا سفارت های جایگزین در ایران یا کشور های همسایه ، جهت انجام مراحل اقامت و مهاجرت و مسافرت های توریسی و تفریحی اقدام نمایید.

گذاشتن نظر