تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

تفاوت های پی پال (PayPal) و وسترن یونیون (Western Union)

وسترن یونیون و پی پال دو مورد از تکنولوژی ‌های انتقال پول هستند که امروزه در دسترس بیشتر افراد در سرتاسر جهان  قرار دارند. این روش های پرداخت کمک می‌کنند که افراد بتوانند پول را به راحتی و به سرعت و با امنیت بالا از یک به کشورهای دیگر منتقل کنند.

پی پال (PayPal)

پی پال نوعی تجارت الکترونیکی است و می توان پرداخت و دریافت پول در سطح بین الملل را از آن طریق انجام داد که البته انجام این کار نیازمند ایجاد اکانت در پی پال است. این کار باعث صرفه جویی در وقت می شود، چون پرداخت آنلاین سریع‌تر از کِلِر کردن چک است. اگر نیاز باشد می توانید اکانت پی پال خود را از طریق کارت‌های اعتباری‌ پشتیبانی کنید. ایجاد اکانت در پی پال رایگان است اما برای اکانت‌های خاص هزینه دریافت می شود. برای نقل و انتقال پول از طریق پی پال نرخی ثابت وجود دارد که هنگام انتقال پول دریافت می‌شود.

وسترن یونیون (Western Union)

این شرکت آمریکائی خدمات ارتباطاتی و مالی ارائه می‌کند. اما مهم ترین هدف این شرکت ارائه خدمات به مردم جهت انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر است. این شرکت کمک می‌کند که مردم پول‌ شان را از حساب بانکی در یک کشور به حساب بانکی در کشور دیگرمنتقل کنند. امروزه وسترن یونیون بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه جغرافیایی را تحت پوشش دارد.

تفاوت‌های میان وسترن یونیون و پی پال

مهم‌ترین تفاوت میان این دو شرکت، در نوع مدل تجاری شان است. پی پال اساسا کارش تجارت الکترونیک می باشد و یک شیوه پرداختی است که پرداخت از طریق اینترنت را بسیار آسان‌ می نماید و بخشی از فعالیت تجاری این شرکت، انتقال پول است. اما تجارت اصلی وسترن یونیون انتقال پول است. برای دریافت و انتقال پول از طریق پی پال نیاز به داشتن اکانت است و این نقل و انتقال نمی‌تواند از طریق کارگزار یا واسطه‌ انجام شود. اما برای استفاده از وسترن یونیون نیازی به اکانت نیست و این نقل و انتقال از طریق کارگزاران نیز انجام می گیرد.

در اکانت پی پال پول انتقالی تا زمانی که به بانک انتقال نیافته باشد نمی‌تواند نقد شود. در سیستم وسترن یونیون می‌توانید پولتان را به راحتی به صورت نقد و یا هر شکل دیگری از نقدینگی که می‌خواهید دریافت کنید. این خود یکی از مزیت های وسترن یونیون در مقایسه با پی پال می باشد. هر دو این‌ها راه‌های امنی برای انتقال پول هستند اما وسترن یونیون مناطق نسبتا بیشتری را نسبت به پی پال تحت پوشش دارند. امروزه مردم زیادی در دنیا از هر دو این خدمات استفاده می‌کنند، اینکه کدامیک بهتر است، بستگی به نیاز شما دارد.

گذاشتن نظر