تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

تفاوت حسابهای بانکی با کارتهای Pre-paid

برای بسیاری از کاربران این سوال پیش می آید که چگونه می توانند پرداخت های بین المللی خود را انجام دهند؟ آیا امکان داشتن حساب بانکی وجود دارد یا نه؟ آیا ایرانی ها امکان داشتن Credit card و Debit card را دارند؟ آیا کارت های Pre-paid هم می توانند نیازهای کاربران ایرانی را مرتفع کنند؟ باید بگوئیم که داشتن کارت های Credit و Debit منوط به داشتن حساب بانکی می باشند اما برای کارت های Pre-paid نیازی به داشتن حساب بانکی نیست. اما نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل وجود تحریم های بانکی، ایرانی ها امکان داشتن حساب بانکی متصل به Credit card و Debit card را ندارند.

به علاوه برای باز کردن حساب Credit card ، ضروری است که حتما فرد متقاضی در بانک حضور یافته و اوراق هویتی و مدارک مورد نیاز بانک را ارائه نماید. برای Debit card ، با وجود اینکه ایرانی ها می توانند از طریق بانک های کشورهای همسایه یا برخی شرکت های داخلی که خدمات افتتاح حساب در بانک های خارجی را انجام می دهند، جهت افتتاح حساب اقدام کنند، اما ریسک مسدود شدن آن حساب ها بسیار بالاست. همچنین پروسه شارژ مجدد آن بسیار زمان بر است.

مزیت کارت های Pre-paid برای ایرانی ها در وجود همین تفاوت هاست. کارت های Pre-paid بی نام و قابل شارژ هستند، پروسه شارژ آن به سرعت انجام می شود و نوع فیزیکی آن قابل استفاده در دستکاه های ATM و POS می باشد.

در مجموع استفاده از کارت های Pre-paid بی نام که بر حسب نیاز می تواند فیزیکی یا مجازی باشد، کاربردی ترین روش جهت انجام پرداخت های بین المللی برای ایرانیان می باشد.

گذاشتن نظر