تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

الکسا چگونه کار می کند؟

الکسا وب سایت تحلیل گر ترافیک وب سایت ها است که وب سایت ها را بر اساس تعداد بازدیدکنندگان رتبه بندی می کند.

الکسا چگونه کار میکند؟

شیوه کار الکسا ساده است. آمار الکسا به ویژه در رتبه های زیر 100 هزار بسیار دقیق و به واقعیت نزدیک است و به همین دلیل مورد توجه وب مستر ها قرار دارد.

الکسا بر اساس بازدید کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند، به وب سایت ها رتبه می دهد اما امکان بررسی آمار و تعداد بازدیدکنندگانی که این نوار ابزار را نصب نکرده اند، وجود ندارد.

به تعبیر دیگر الکسا لیستی از وب سایت های اینترنتی است که بر اساس ترافیک و تعداد بازدیدکننده مرتب سازی شده و اگر سایتی در منطقه خود مثلا ایران، جزو 50 یا 100 وب سایت اول آن نمایش داده شود تعیین کننده ارزش تجاری بالای این سایت خواهد بود چرا که سایت های دیگر تلاش می کنند با پیدا کردن سایت های پر ترافیک، از آن ها برای دریافت لینک یا نمایش تبلیغات استفاده کنند که باعث افزایش در آمد و ارزش سایت های پربازدید خواهد شد.

رتبه ترافیکی الکسا چیست؟

جایگاه در لیست الکسا بر اساس مجموع بازدیدها طی 3 ماه گذشته از یک سایت توسط کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند می باشد.

در اولین گام الکسا یک: میزان ریچ (Reach) و دوم: تعداد بازدید از هر صفحه وب را در طول روز محاسبه می کند.

Reach  در الکسا چیست؟

Reach  میزانی برای اندازه گیری درصد بازدید کاربران اینترنت در سطح جهان است.

آیا می توان الکسا را فریب داد؟

بله، با ایجاد ترافیک مصنوعی. اما در واقع هیچ موفقیتی کسب نشده چراکه الکسا فقط آمار به شما ارائه می کند و ارائه آمار غیر واقعی به معنی رشد ترافیک سایت نخواهد بود و تنها ممکن است وب مسترها برای نمایش توانائی خود نزد کارفرما و جهت ایجاد موقعیت شغلی بهتر و یا فریب مشتری جهت جذب تبلیغ از این ترفند غیر حرفه ای استفاده کنند.

آیا نصب نوار ابزار الکسا واقعا در افزایش رتبه تاثیر دارد؟

بله. از دید کارشناسان سئو، اولین گام برای افزایش رتبه الکسا نصب نوار ابزار الکسا برای خودتان است.

چگونه می توانم این تولبار را نصب کنم؟

برای نصب ن.ار ابزار الکسا تنها کافی است چند دقیقه زمان بگذارید!
بسته به مرورگر خود به یکی از لینکهای زیر بروید:
– نصب تولبار الکسا بر روی مرورگر فایرفاکس
نصب تولبار الکسا بر روی مرورگر گوگل کروم
– نصب تولبار الکسا بر روی مرورگر اینترنت اکسپلورر

نصب نوار ابزار برای مرورگر فایرفاکس :

اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید دو گزینه دارید؛

– نصب به صورت نوارابزار، که برای این مورد کافی است پس از مراجعه به لینک مورد نظر در بالا، بر روی گزینه Install Alexa Toolbar کلیک کنید
– و یا نصب به صورت نوار پایینی مرورگر و یا همان status bar که برای این مورد می توانید بر روی گزینه Install az Statusbar کلیک کنید

نصب نوارابزار برای مرورگر کروم :

اگر مرورگر مورد استفاده شما گوگل کروم باشد پس از مراجعه به لینک مورد نظر در بالا، کافی است بر روی گزینه Install Alexa Extension کلیک کنید، تا به جای نوار ابزار، افزونه الکسا بر روی مرورگر شما نصب گردد، که هنگام نیاز تنها با کلیک بر روی آن تمامی اطلاعات معرفی شده در اختیار شما قرار می گیرد

نصب تولبار برای مرورگر اینترنت اکسپلورر :

اگر از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید، کافی است پس از مراجعه به لینک مورد نظر در بالا بر روی گزینه Install Alexa Toolbar کلیک کنید تا نوار ابزار الکسا بر روی مرورگر شما نصب گردد.

گذاشتن نظر