تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

آموزش افتتاح حساب پی پال

پی پل چیست؟

پی پل یکی از مشهورترین و آشناترین عبارتی است که در دنیای اینترنت با آن روبرو میشویم بصورتی که اگر شخصی کمترین آشنایی و استفاده از اینترنت را داشته باشد با این نام ناآشنا نیست.

پی پل یکی از معرفترین ومعتبرترین شرکت تجارت الکترونیک میباشد که از سال 1998 فعالیت خود را آغاز نموده و تا اکنون نیز بی رقیب مانده است

پی پل یک سیستم پرداخت آنلاین است که اجازه میدهد وجوه خود را بصورت الکترونیکی انتقال دهید، کالا یا خدماتی را خریداری نمایید یا حتی به نهادهای خیریه کمک کنید.

پی پل چگونه کار میکند؟

یک ایده ساده پشت پی پل قرار دارد.استفاده از یک نرم افزار کد دهی اختصاصی که به کاربرانش اجازه میدهدبه راحتی هرچه تمامترنقل و انتقالات مالی خود را بصورت آنلاین انجام دهند.

اساس حساب پی پل رایگان است.به راحتی میتوانید موجودی حساب پی پل خود را تنها با یک آدرس ایمیل به حساب پی پل شخص دیگری انتقال دهید و به همین راحتی نیز با دادن آدرس ایمیل خود پول دریافت نمایید

انواع حساب پی پل

 

پی پل سه حساب Personal ، Peremium   ، Business ارائه میدهد.که بسته به نوع فعالیت و نیازی که دارید یکی از این سه حساب را برای افتتاح حساب مشخص کنید

 • حساب پرسونال:برای افرادی که قصد خرید و پرداخت آنلاین بر روی درگاههای اینترنتی دارند توصیه میشود
 • حساب پریمیوم: برای فروشندگان معمولی (نه کسانی که تجارت میکنند) که علاوه بر خرید آنلاین مایل به دریافت آنلاین نیز هستند
 • حساب بیزینس :برا ی تجار و کمپانی ها و مرچنت ها حساب بیزینس پیشنهاد میشود.

آیا من میتوانم چند حساب پی پل داشته باشم؟

بله شما هم میتوانید یک حساب شخصی و یک حساب پریمیوم یا بیزینس داشته باشید.فقط توجه داشته باشید برا ی هر حساب باید ایمیلی جداگانه و شماره حساب و شماره کارت جداگانه ای داشته باشید.

برای باز کردن حساب شخصی چه اطلاعاتی احتیاج است؟

شما برای باز کردن حساب شخصی لازم است اطلاعاتی چون نام، آدرس ، شماره تماس و آدرس ایمیل خود را ارائه دهید.ولی چنانچه پی پل به هر علتی بخواهد اطلاعات شما را وریفای کند ممکن است مدارک واطلاعات بیشتری مانند ارائه اسکن پاسپورت یا قبوض جدید مکان اعلام شده را نیز درخواست نماید .

آیا باز کردن حساب پی پال هزینه دارد؟

خیر.پی پال هزینه ای برای افتتاح حساب نمیگیرد .فقط مبلغ کوچکی را از کارت کسر مینماید و در ادامه به عنوان وریفکیشن کد از دارنده کارت کد ارسالی به بالانس کارت را درخواست مینماید.پس از وریفای کردن کارت توسط مشتری مبلغ به کارت برگشت داده میشود.

با حساب پی پل چه کارهایی را میتوانم انجام دهم؟

پی پل یک راه سریع و امن برای دریافت و پرداخت بصورت آنلاین میباشد بدون اینکه لازم باشد اطلاعات مالی خود را جایی وارد کنند.

همچنین با پی پل میتوانند

 • از میلیونها فروشگاهای آنلاین خرید نمود
 • بجای وارد نمودن اطلاعات بانکی و کارتی خود از موجودی پی پل خود استفاده نماید
 • دریافت وجه از فروش کالا در وب سایت eBay.

من کارت اعتباری دارم چرا بجای استفاده از کارت اعتباری از پی پل استفاده کنم؟

برای پرداخت های آنلاین با استفاده از کارت اعتباری شما به ناچار هستید که اطلاعات کارت خود را در سایت های مختلف وارد نمایید و این مسئله میتواند شرایطی را برای سوئ استفاده از کارت شما فراهم آورد.اما شما میتوانید کارت اعتباری یا حساب بانکی خود را به حساب پی پل اضافه نمایید و بجای وارد نمودن اطلاعات مالی خود در سایتهای متفاوت ، مشخصات حساب پی پل خود را وارد و از خریدی امن مطمئن شوید.

آیا پی پل امن میباشد؟

بله.پی پل از تکنولویی SSL برای حفظ اطلاعات استفاده میکند.علاوه بر این زمانیکه شما پرداخت یا دریافت وجه را انجام میدهید گیرنده یا فرستده از اطلاعات محرمانه مالی شمامانند شماره کارت یا حساب بانکی اطلاعی پیدا نمیکند.

پی پل به چه کشورهایی سرویس میدهد؟

پی پل در 190 کشور جهان وجود دارد.برای اینکه مطمئن شوید پی پل در یک کشور خاص وجود دارد یا خیر میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside

 

00

چرا حساب پی پل من فقط گزینه ارسال وجه (send) را دارد؟

اعضای پی پل در بعضی از کشورها یا بعضی از نقاط جغرافیایی ممکن است فقط بتوانند از خدمات ارسال وجه استفاده کنند و نتوانند وجه دریافت کنند و این هم بخاطر مسایل پیچیدگی های مالی جهانی میباشد.

از کجا بدانم که حساب پی پل در کشوری که انتخاب کرده ام فقط ارسال وجه دارد یا دریافت نیز میتوان کرد؟

از انجا که بعضی از خدمات پی پل مانند ارسال وجه send ، دریافت receive و انتقال به حساب بانکی withrow شامل همه کشورها نمیشود ، شما میتوانید از لینک زیر و با وارد کردن نام کشوری از ارائه خدمات send و receive آن مطمئن شوید.

https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8d5c97cbf3d75cb63effe5661cdf3adb6d

همانطور که مشاهده میکنید حساب پی پل کشور امارات شامل گزینه های ارسال وجه send دریافت receive و انتقال وجه به حساب بانکی میباشد.در میان کشورهای خاورمیانه فقط دوکشور امارات و ترکیه هر دو قابلیتsend و receive را دارد.

 

043

 

پی پال برای ایرانیان

اگر چه داشتن حساب پی پال برای ساکنان کشورهای تحریم شده ( از جمله ایران ) ممنوع است ولی با توجه به امکانات گسترده آن بخصوص برای دریافت و یا خرید” پی پال سیستمی نیست که بتوان از آن صرف نظر کرد” بدین منظور باید به گونه ای عمل کرد که هویت ایرانی بودن مشتری برای پی پال مشخص نگردد در غیر این صورت حساب پی پال ایجاد شده با تمام موجودی آن مسدود میگردد.

 • بدین منظور اولین و مهمترین مسئله تغییر آی پی میباشد.برای استفاده مداوم از پی پال هیچ گاه از نرم افزارهای تغیر آی پی رایگان مانند  PSIPHON یا فری گیت و یا حتی وی پی ان share شده استفاده ننمایید چرا که به راحتی این آی پی های جعلی شناخته میشود. از وی پی اس (ریموت ) استفاده نمایید همچنین بهتر است که آی پی انتخابی شما با آی پی کشوری که قصد افتتاح حساب پی پال آن را دارید ، یکسان باشد.
 • یک آدرس معتبر تهیه نمایید.(از ارائه آدرس مکانهای شناخته شده و معروف خودداری کنید.پی پال به راحتی اینگونه آدرس ها را شناسایی میکند)
 • یک شماره تماس معتبر ارائه دهید.(اگر چه زمان افتتاح حساب با شما تماس گرفته نمیشود ولی هر زمان که پی پال قصد وریفای کردن حساب شما را داشته باشد با شما تماس خواهد گرفته شد).
 • یک کارت اعتباری ویزا یا مستر که به پنل آنلاین آن دسترسی داشته باشید تهیه نمایید.برای اضافه کردن کارت به پی پال یک کد 4 رقمی به بالانس کارت شما فرستاده میشود که شما به عنوان صاحب کارت باید این کد را به پی پال اعلام نمایید.توجه داشته باشید کارت اعتباری خود را از نوع free billing address تهیه نمایید که بتوانید آدرس آن را با آدرس محل سکونت اعلام شده یکسان نمایید.(هر 2 آدرس باید یکی باشد).

آیا مستر کارتهای مجازی انگلستان که تهیه نموده ام و Free billing address   نمیباشد را میتوانم به پی پل اضافه نمایم؟

از آنجا مستر کارتهای مجازی انگلستان مجهز به سیسم( AVS ( Address Verification System  میباشد به راحتی به پی پل اروپا اضافه میگردد ( توجه نمایید پی پل آسیا یا آمریکا خیر). برای این منظور حتما بایستی قبل از اضافه نمودن کارت، بیلینگ آدرس کارت با آدرس پی پلی که ایجاد شده است منطبق گردد.

تغییر آدرس کارت حتما میبایست از طریق بانک صادر کننده صورت گیرد که  برای این منظور حتما در این زمینه با همکاران ما هماهنگی لازم را به عمل آورید.

اکنون با رعایت نکات بالا وارد سایت paypal.com شوید

 

0

 • در انتهای صفحه سمت راست بر روی پرچم نشان داده شده کلیک کنید.

 

02

 • از لیست کشورهای نمایش داده شده کشوری را که قصد افتتاح حساب پی پال دارید را انتخاب نمایید.

 

04

 

 • توجه نمایید اگر چه پی پال در بیشتر کشورهای جهان وجود دارد ولی برای اینکه مطمئن شوید پی پال در یک کشور خاص وجود دارد یا خیر میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.(نرم افزار تغییر آی پی را روشن نمایید )

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside

 •  نکته دیگر اینکه از انجا که بعضی از خدمات پی پال مانند ارسال وجه send ، دریافت receive و انتقال به حساب بانکی withrow شامل همه کشورها نمیشود ، نوع خواسته خود را از افتتاح حساب پی پال برای خود مشخص نمایید که مطمئن شوید آیا کشور انتخابی خدمات مورد نظر پی پال را دارد یا خیر.

 

2

 

 • بعد از انتخاب کشور مورد نظر بر روی گزینه sign up کلیک کنید

 

06

 

 • در پی پل سه نوع حساب وجود دارد که باز کردن حساب شخصی یا personal دریافت و پرداخت پول در آن رایگان است  ولی برای باز کردن اکانت   premier   و  business   هزینه دریافت میشود . حساب ممتاز برای اشخاصی مناسب است که گردش حسابشان بسیار زیاد است و حساب تجاری نیز برای شرکتها و اشخاص حقوقی است.

 

07

 • در صفحه بعد ایمیل و پسورد خود و صفحه بعد از آن آدرس معتبری را به عنوان آدرس محل سکونت خود وارد نمایید

همانطور که مشاهده میفرمایید آدرس محل سکونتی که اعلام نموده اید به عنوان billing address ویزا یا مستر کارت شما ثبت شده است.پس بهتر است که برای تهیه کارت اعتباری به billing address آن توجه داشته باشید

 

 

010

حساب پی پل شما به راحتی افتتاح گردید.جهت اضافه نمودن کارت Wallet را بزنید.

 

در صفحه باز شده گزینه Link a Card رابزنید و اطلاعات کارت را وارد فرمایید.

 

همانطور که مشاهده میفرمایید بیلنگ آدرس کارت بصورت پیش فرض با همان آدرسی که برای افتتاح اکانت داده اید نمایش داده شده است که ساب منوی Add new billing address را بزنید و اطلاعات کارت را وارد فرمایید.

 

بعد از اضافه نمودن کارت در قسمت سمت چپ صفحه درخواست ارسال کد را بزنید.کد چهار رقمی به صورتحساب کارت شما ارسال میگردد.با وارد نمودن این کد کارت به راحتی به حساب پی پل اضافه شده و میتوانید پرداختهای خود را انجام دهید.

 

 

سقف هر بار تراکنش پی پل چقدر است؟

ماکزیمم مقدار وجه برای هر تراکنش یک عضو پی پل 10.000$USD میباشد.برای اعضای پی پل که خارج از آمریکامیباشند سقف تراکنش در هر بار به شرح زیر میباشد.

 

THB – 360,000 SGD – 16,000 NOK – 70,000 EUR – 8000
PHP – 500,000 MXN – 110,000 SEK – 80,000 CAD – 12500
BRL – 20,000 ILS – 40,000 DKK – 60,000 GBP – 5500
ARS – 30,000 HKD – 80,000 PLN – 32,000 JPY – 1.000.000
MYR – 40,000 NZD – 15,000 HUF – 2,000,000 AUD – 12500
  TWD – 330,000 CZK – 240,000 CHF – 13,000

 

آیا خدمات پی پل هزینه دارد؟

 • برای خرید کالا یا پرداخت پی پل هزینه ای دریافت نمیکند ولی اگر شما وجهی را از فروش کالا یا ارائه خدمات دریافت کنید مبلغی به عنوان شارژ هزینه اعمال میشود
 • هنگامی که به کسی در کشور دیگه ای پرداختی میکنید و یا پرداختی را از کشور دیگه ای دریافت کنید شامل هزینه میباشد در نظر داشته باشید که اگر تبدیل ارز هم در این میان باشد هزینه آن نیز محاسبه میشود
 • انتقال وجه از پی پل به حساب بانکی هزینه ای ندارد

به عبارتی جامع تر

باز کردن حساب ، انتقال وجه از حساب بانکی به حساب پی پل و برعکس ، خرید کالا و یا پرداخت هزینه ای ندارد ولی

 • دریافت وجه از فروش کالا یا ارائه خدمات
 • دریافت وجه از دوستان یا بستگانی که از دبیت کارت یا کردیت کارت پرداخت کرده اند
 • دریافت وجه از سایر افراد از کشوری دیگرهزینه دارد

 

از کجا میتوانم نرخ تبدیل ارز پی پل را ببینم؟

 • وارد حساب کاربری خود شوید.
 • روی گزینهpaypal balance کلیک کنید.

03

بر روی Manage Currencies کلیک کنید .

 

04

 

 • همانطور که مشاهده میکنید ارزدلار امریکا به عنوان پیش فرض انتخاب شده است. ( این نشان دهنده ارز پی پال شمامیباشد.) که قابل تغییر نیز میباشد.

 

05

 • در ستون دست راست در فیلد From مبلغ را وارد نمایید (بطور مثال ۲۰ دلار را وارد نموده ایم) و در قسمت To ارز مورد نظر را وارد نمایید ) که ما در اینجا پوند بریتانیا را انتخاب کرده ایم)و سپس calculate را بزنید تا هزینه نمایش داده شود.

 

06

 

 • توجه: تبدیل ارز در سه کشور آرژانتین ، برزیل و مالزی در دسترس نیست.

 

 • هزینه درخواست وجه requesting money چقدر است؟
 • شما برای درخواست وجه (requesting money) هزینه ای پرداخت نمکنید.هزینه زمانی شامل میشود که مشتریان برای شما پول بفرستند.

 

 • چگونه بدانم چقدر هزینه در تراکنش های هزینه بر پی پل از من کسر میشود؟
 • تمام هزینه هایی که بر روی تراکنش های شما اعمال شده است را میتوانید مشاهده کنید
 • گزینه Activity در بالای صفحه را کلیک کنید.

09

 

 • ستون هزینه ها (Fee) در Activity List مشاهده کنید.

 

08

 

 

چراحساب من بخاطر مسایل seller Protection به حالت تعلیق درآمده؟

برای اطمینان از امینیت محیط کاربری پی پل همیشه تمام عملیات خرید و فروش و تمامی تراکنشات را بادقت بالا برسی مینماید. چنانچه هر موردی که مشکوک به نظر برسد مورد تعلیق قرار میگیرد

 

موارد مشکوک خریدار شامل

 • حمل و نقل کالا به یک کشور پر ریسک مانند کشورهای تحریم شده ( از جمله ایران)
 • درخواست برای تغییر آدرس برای ارسال کالا زمانیکه که پرداخت آن انجام شده باشد
 • درخواست تعداد سفارشات زیاد و غیر معمول بین المللی در یه دوره کوتاه مدت
 • چند سفارش از مشتریان مختلف و ارسال به یک آدرس
 • عجله یا درخواست برای تحویل یک شبه کالا
 • ثبت سفارش با یک آدرس ایمیل مشکوک
 • ثبت سفارش با یک آدرس پستی مشکوک( مانند صندوق پستی یک ساختمان خالی)
 • سفارشات متعدد جداگانه و مختلف از یک حساب پی پل

 

آیا پرداختی را که الان انجام داده ام میتوانم کنسل کنم؟

بله.شما تمام پرداخت هایی را که مدعی ندارد( unclaimed) را میتوانید کنسل کنید.

به چه پرداخت هایی Unclaimed گفته میشود؟

 • پرداختی هایی که به آدرس ایمیلی که با حساب پی پل همراه نیست انجام شود.(زمانی که یک آدرس ایمیل به حساب پی پل اضافه شود ، پرداخت بلافاصله به موجودی حساب مربوطه اضافه میشود.)
 • پرداختی که  به آدرس ایمیل اشتباه ارسال شود.(برای مسائل امنیتی ، پی پل فقط پرداخت را به آدرس ایمیل های تایید شده ارسال میکند.)

 

چگونه پرداخت unclaimed را کنسل کنم؟

برای کنسل کردن پرداخت های unclaimed میتواند به صورت زیر اقدام کرد

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی زبانه Activity کلیک کنید.

 

09

 

 • Cancel Payment را کلیک کنید.

 

010

 

توجه: اگر گزینه cancel در ستون Order status/Actions از شما پرسیده نشد است بدین معناست که خرید شما تایید شده و شما نمیتوانید پرداخت را کنسل کنید.

 

چگونه میتوانم پرداخت های خودکار را که بصورت متداوم از حسابم کسر میشود را کنسل کنم؟

برای کنسل کردن پرداخت های automatic payment ، هزینه اشتراک subscribe و توافق پرداخت های غیر مشخص که از حساب پی پل بطور خودکار کسر میگردد

 • به حساب کاربری خود وارد شوید
 • گزینه setting از بالای صفحه را انتخاب نمایید.

 

011

 

 • انتهای صفحه در قسمت Payment setting بر روی گزینه Preapproved payment کلیک کنید.

 

012

 

 • پرداخت مورد نظر را پیدا کنید و بر روی گزینه cancel یا Cancel automatic billing کلیک کنید.

 

توجه:پس از کنسل کردن پرداخت خودکار، شما از طرف مرچنت مربوطه درخواست پرداخت را دریافت میکنید.

 

چگونه میتوانم مبالغ پرداختی حاصل از فروش (Get Paid )را دریافت کنم؟

برای دریافت اینگونه مبالغ ، فرستنده باید پرداخت را به آدرس ایمیل شما ارسال کند.پی پل به شما ایمیلی را ارسال میکند که مبلغی به شما پرداخت گردیده است.برای دریافت ، باید حساب پی پل خود را باز کنید و آن آدرس ایمیل را تایید کنید.مبلغ بلافاصله به بالانس پی پل شما اضافه میشود.

 

من ایمیل اطلاع رسانی (notification email) پی پل را دریافت کرده ام که مبلغ پرداختی به حساب پی پل شما ارسال شد ، ولی پرداختی حساب پی پل من نمایش داده نمیشود.چرا؟

ممکن است که پرداخت کننده آدرس ایمیل را اشتباه وارد کرده باشد.بهترین گزینه این است که شما با پرداخت کننده تماس بگیرید و اطمینان دهید که آدرس ایمیل را درست وارد نموده است.

 

با کدام آدرس ایمیلم مشتری پرداخت را انجام میدهد؟

پرداخت به ادرس ایمیلی که بر روی کالای فروش مشخص کرده اید ارسال میشود.توجه کنید که اگر خریدار وجه را به آدرس ایمیلی بغیر از آدرس ایمیل مشخص شده ارسال کند پی پل وجه را به حساب شما منتقل نمیکند مگر زمانی که شما آن آدرس ایمیل را در حساب پی پل خود اضافه و تایید نمایید.

 

چگونه میتوانم ایمیل جدیدی را به حساب پی پل خود اضافه و تایید نمایم؟

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • گزینه setting از بالای صفحه را انتخاب نمایید.

 

011

 

 • علامت بعلاوه در قسمت آدرس ایمیل را فشار دهید.

 

014

 

 • ایمیل جدید خود را اضافه نمایید
 • لینکی را که پی پل به آدرس ایمیل شما میفرستد را تایید نمایید.

 

 • چگونه میتوانم شماره حساب بانکی به حساب پی پل خود اضافه کنم؟
 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • گزینه Wallet از بالای صفحه را انتخاب نمایید.

 

015

 

 

 • گزینه add bank account ایمیل از قسمتbank accounts را کلیک نمایید.

 

16

 

 • اطلاعات لازم را وارد نمایید و کلید continue را بزنید.

 

17

 • اطلاعات را save نمایید.

چگونه میتوانم مطمئن شوم که مبلغ حاصل از فروش به حساب پی پل من اضافه شده؟

پی پل، وجه را با استفاده از آدرس ایمیل شما به حساب شما اضافه میکند.اگر پرداخت به حساب شما فرستاده شده باشد ، شما ایمیل اطلاع رسانی پی پل را دریافت میکنید که از پرداخت آگاه شوید.

وارد حساب کاربری خود شوید.بر روی گزینه History در بالای صفحه کلیک کنید و جزییات پرداخت خود را مشاهده نمایید.

 

چرا مبالغ حاصل از فروش کالا در سایت ebay سریعا قابل دسترس نیست؟

هنگامی که شما مبالغی را از فروش در سایت ebay.com یا ebay.ca بدست میآورید این وجه بلافاصله قابل دسترس نیست.این پرداخت معمولا در بازه زمانی ۲۱ روز یا شاید کمی زودتر دردسترس قرارگیرد. بدین علت که پی پل مطمئن شود خریدار کالا را دریافت نموده است

معنی اصطلاحات وضعیت پرداخت من چیست؟

 • Unclaimed: دریافت کننده هنوز وجه را دریافت یا تایید نکرده است
 • Uncleared:پرداخت آنلاین شما شفاف نیست
 • Complete: دریافت کننده مبلغ را دریافت کرده است
 • Cleared:پرداخت شما شفاف انجام شده و به حساب گیرنده اضافه شده
 • Reversed: پرداخت توسط فرستنده لغو شده است
 • Denied: گیرنده وجه را قبول نکرده و وجه به حساب شما برگشت داده شده
 • Refunded:پرداخت به حساب شما برگشت داده شده .
 • Credit Card:اگر پرداخت شما از کارت اعتباری شما انجام شده

 

تفاوت Denied ، Refund و Unclaimed پیست؟

 • اگر پرداخت شما Denied شده به این معناست که دریافت کننده وجه را قبول نکرده
 • اگر پرداخت شما Refund شده به این معناست که دریافت کننده ابتدا وجه را قبول کرده ولی در ادامه به عللی مبلغ را برگشت داده است
 • اگر پرداخت شما Unclaimed شده به این معناست که هنوز دریافت کنند ه ان را قبول نکرده است .چند علت برای Unclaimed وجود دارد
  • دریافت کننده هنوز وارد حساب کاربری خود نشده است
  • شما مبلغ را به آدرس ایمیلی فرستادید که هنوز گیرنده آن آدرس ایمیل را به حساب پی پل خود اضافه و تایید نکرده است
  • آدرس ایمیل را اشتباه وارد نموده اید

چنانچه پرداخت شما برای مدت ۳۰ روز unclaimed باقی بماند وجه یا تایید نشده یا ریفاند شده است.اگر وجه را از کارت اعتباری خود پرداخت نموده اید ۳۰ روز زمان میبرد که مبلغ به کارت شما برگشت داده شود ولی اگر از حساب پی پل پرداخت نموده اید به حساب پی پل شما برگشت داده میشود.

 

چگونه بدانم که خرید من پرداخت و کامل شده است؟

 • شما یک ایمیل دریافت میکنید که خرید شما پرداخت شده
 • وضعیت خرید شما در بخش history به وضعیت paid تبدیل میشود
 • در بالانس شما مشاده میشود.

 

Request Money

چگونه در پی پال فاکتور ارسال یا پول درخواست کنم؟

برای اینکه از کسی پولی درخواست کنید باید

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • Send &Request Money را کلیک کنید.

19

 

 • گزینه Request a payment را برای درخواست پول و گزینه Create an invoice را برای ارسال فاکتور را انتخاب کنید
 • با انتخاب Create invoice در صفحه باز شده گزینه Create an invoice را جهت ایجاد یک فاکتور انتخاب نمایید.

 

20

 

 • در فاکتور نمایش داده شده ایمیل گیرنده یا گیرندگان و مشخصات و قیمت کالا را مشخص نمایید و گزینه Send را بزنید.

 

21

 

 

 • برای درخواست پرداخت گزینه Request a payment را انتخاب نمایید.

 

22

 

 

 • درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

 

 

23

 

توجه: درخواست Request Money را میتوان بطور همزمان برای چندین نفر فرستاد.برای این منظور آدرس ایمیل ها را با کاما از هم جدا نمایید.

 

آیا درخواست پول یا فاکتوری را که ارسال نموده ام را میتوانم کنسل نمایم؟

بله.میتوانید درخواست را در هر زمان که خواستید کنسل نمایید .برای این منظور

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی گزینه Activity کلیک کنید
 • گزینه کنسل را در قسمت Send a reminder Cancel تراکنش مربوطه را بزنید

 

آیا من به کسی که حساب پی پل ندارد میتوانم درخواست Request Money را بفرستم؟

شخص مورد نظر یک ایمیل اطلاع رسانی مبنی بر ایجاد یک حساب کاربری در پی پل را دریافت میکند که با ایجاد یک حساب در پی پل بتواند وجه را منتقل کند.

من ایمیل Request Money را دریافت کرده ام اما ان را دیلیت کردم.اکنون چگونه میتوانم مبلغ را بفرستم؟

برای ارسال وجه احتیاجی به ایمیل ندارید.

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی گزینه Activity کلیک کنید
 • گزینه pay تراکنش مربوط را بزنید
 • اطلاعات نشان داده را مرور نمایید.کلید Continue یا Pay را بزنید.

 

آیا میتوانم پرداختی را که انجام داده ام را کنسل نمایم؟

پرداخت هایی را متوانید کنسل کنید که unclaimed باشد.در غیر این صورت اگر پرداخت کامل شده باشد باید از فروشنده درخواست کنید که پرداخت شما را ریفاند کند.

به پرداختی unclaimed گویند که

 • پرداخت به آدرس ایمیلی که با حساب پی پل همراه نیست ارسال شود.
 • پرداخت به آدرس ایمیل اشتباه ارسال شود. پی پل فقط پرداخت را به آدرس ایمیل های تایید شده ارسال میکند

اگر پرداخت Unclaimed باشد به اینصورت میتوان کنسل کرد

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی زبانه Activity کلیک کنید
 • گزینه Cancel Payment را بزنید

توجه:اگر گزینه cancel در ستون Order status/Actions نبود ، بدین معناست که پرداخت شما کامل شده و فقط باید از فروشنده درخواست ریفاند کرد.

 

Refunds

مبلغی را که از فروش کالایی به حساب پی پل من اضافه شده را باید ریفاند کنم.چطور اینکار را انجام دهم؟

برای این منظور

 • بر روی My Account گزینه History را کلیک کنید
 • پرداختی را که قصد ریفاند کردنش را دارید را پیدا کنید و گزینه Issue Refund را بزنید
 • گزینه برگشت وجه را بزنید و Continue کنید
 • جزییات را تایید کنید و گزینه Issue Refund را بزنید

چگونه از وضعیت ریفاند وجه آگاه شوم؟

برای مشاهده از وضعیت ریفاند وجه

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی گزینه Activity کلیک کنید
 • بر روی گزینه All activity کلیک کنید و گزینه Refunds را انتخاب نمایید.

 

24

 

 • گزینه Detailsتراکنش کلیک کنید

زمانیکه پرداخت را ریفاند کنم آیا بلافاصله به حساب فرستنده برگشت داده میشود؟

 • اگر ریفاند به حساب پی پل شخص فرستنده باشد به حساب او برگشت داده میشود
 • اگر ریفاند به کارت اعتباری باشد بستگی به بانک صادر کننده آن تا ۳۰ روز زمان میبرد

چرا ریفاند در مرحله Pending مانده است؟

بدین علت که حساب پی پل شما موجودی کافی برای برگشت پول را ندارد تا زمانیکه این وجه از حساب بانکی یا کارت اعتباریتان تامین نشود ریفاند در مرحله Pending باقی میماند

اگر مبلغ ریفاندی را که فرستادم تایید شد ،آیا هزینه ای را که برای این معامله از حساب من کسر شده به من برگشت داده میشود؟

بر اساس نوع ریفاندی که انجام میدهید هزینه کسر شده به اعتبار شما اضافه میشود.

توجه : هزینه ثابت ۰٫۳۰$ هر معامله قابل برگشت نیست.

خریدار برای قبول ریفاند چند روز وقت دارد؟

از زمانیکه فروشنده اقدام به ریفاند میکند ، خریدار ۱۰ روز وقت دارد که ریفاند را قبول کند درغیر این صورت ریفاند اکسپایر میشود.

 

Send Money

 

در پی پل چگونه پول بفرستم؟

وارد حساب کاربری خود شوید

 • گزینه Send & Request Payment را انتخاب کنید.

 

25

 

 

 • گزینه Pay for good or services را انتخاب کنید.

 

26

 • آدرس ایمیل گیرنده و مبلغ را وارد نمایید و Continue را بزنید.

 

27

28

 

 • شیوه پرداخت از شما پرسیده میشود که شما مشخص مینمایید که این پرداخت را از کارت انجام دهید یا از بالانس پی پل خود.

 

29

 

 

 • درستی اطلاعات وارد شده را چک کنید
 • اگر تمایل داشتید میتوانید پیغامی را وارد کنید و Send Money را بزنید

به شخص گیرنده ایمیلی فرستاده میشود تا از دریافتی خود مطلع شود واگر شخص مورد نظر حساب پی پل نداشته باشد میتواند حساب پی پل باز و مبلغ را دریافت نماید

زمانیکه شما درخواست Send Money را میفرستید ،  ابتدا یک موجودی از بالانس حساب شما از پی پل به شما ارسال میگردد اگر موجودی شما کافی نباشد روش های پرداختی دیگری مانند استفاده از حساب بانکی یا کارت اعتباری لینک شده به پی پل به شما پیشنهاد میشود در غیر اینصورت مبلغ مورد نظر از میزان بالانس کارت شما کسر و به گیرنده منتقل میشود.

چرا برای یک پرداخت از حساب یا کارت اعتباری من دو بار کسر شد؟

زمانیکه شما سهوا دو بار بروی گزینه پرداخت کلیک کنید این اتفاق میافتد.در اینگونه موارد شما باید از شخص گیرنده درخواست کنید که وجه را برای شما ریفاند کند.

برای درخواست ریفاند باید

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی گزینه Activity کلیک کنید
 • تراکنشی را که اشتباه انجام داده اید را پیدا کنید
 • برروی گزینه Details مقابل تراکنش برای پیدا کردن جزییات گیرنده کلیک کنید
 • ایمیل درخواست وجه را برای گیرنده ارسال کنید

 

درخواست ارسال وجه یا پرداخت فاکتور را دریافت کرده ام.چگونه پرداخت کنم؟

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی گزینه Activity کلیک کنید و درخواست وجه یا شماره فاکتور را پیدا کنید
 • بر روی Pay کلیک کنید
 • درستی اطلاعات وارد شده را دوباره چک کنید
 • گزینه Pay Now را برای کامل شدن پرداخت بزنید

 

من پرداخت را به یک آدرس ایمیل اشتباه فرستادم و پرداخت نیز تایید و کامل شد.چه کار میتوانم بکنم؟

پی پل نمیتواند پرداخت هایی را که کامل و تایید شده است را برگشت بزند.بهترین راه این است که با شخص گیرنده تماس حاصل نمایید و از او درخواست نمایید تا وجه را برگشت بزند.

مازیمم پرداختی ای که میتوانم از طریق پی پل انجام دهم چقدر است؟

برای اینکه از میزان سقف ارسال خود آگاه شوید

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • انتهای صفحه گزینه See how much you can send with PayPal را انتخاب نمایید.

 

30

 

 • برای افزایش سقف تراکنش بر روی گزینه Lift Limits کلیک کنید.

 

چگونه میتوانم ارز حساب پی پلم را به ارز دیگری تبدیل کنم؟

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • گزینه paypal balance را انتخاب کنید

 

31

 

 

 • گزینه Manage currencies را انتخاب نمایید.

 

04

 • گزینه add currency را بزنید.

 

33

 

 • در اینجا ما سه ارز یورو و ین ژاپن را نیز اضافه کرده ایم. اگر قصد داشته باشیم که ارز پی پل را به یورو عوض کنیم ، یورو را انتخاب میکنیم و Make Primary را میزنیم.

 

 

34

 

 

چگونه میتوانم از حساب بانکی خود به پی پال Add Money  کنم؟

اضافه کردن پول به حساب پی پل از حساب بانکی را Add Money یا Add Funds گویند که فقط برای دارندگان حساب پی پل آمریکا و از حساب بانکی آمریکا امکان پذیر میباشد که اگر حساب پی پل شما از کشوری بغیر از آمریکا باشد پیغام خطای زیر را میدهد.

 

35

 

 

چگونه میتوانم یک حساب محلی را به حساب پی پل خود اضافه نمایم؟

پی پل ابتدا برسی مینماید که آیا شمامیتوانید حساب بانکی محلی به پی پل خود اضافه نمایید یا خیر.چون این امکان برای همه کشورها موجود نیست

برای اینکه حساب پی پلی را که شما باز کرده اید چنین قابلیتی دارد یا خیر میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside

برای اضافه کردن حساب محلی

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • گزینهWallet را انتخاب نمایید
 • Add a bank account را انتخاب کنید
 • اطلاعات درخواستی را وارد نمایید و را بزنید

 

آیا حتما نام حساب بانکی ای که قصد اضافه کردن به پی پل را دارم باید با نام حساب پی پل یکی باشد؟

بله.نام حساب پی پل با نام حساب بانکی باید مطابقت داشته باشد

 

آیا پی پل این توانایی را دارد که بدون اجازه من از حسابم برداشت کند؟

خیر.پی پل فقط با اجازه شما از موجودی شما برداشت یا واریز میکند.

 

چگونه کارت اعتباری به حساب پی پل اضافه کنم؟

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • گزینهWallet را انتخاب نمایید
 • گزینه Add a Card را بزنید

 

آیا یک کارت را میتوانم به چند تا حساب پی پل اضافه کنم؟

برای اینکه کارت خود رابه حساب پی پل جدید خود اضافه کنید ابتدا باید به حساب پی پل قبلی خود وارد شده، کارت را از حساب قبلی حذف و به حساب جدید پی پل اضافه نمایید.

چگونه کارت اضافه شده را حذف کنم؟

 • گزینهWallet را انتخاب نمایید
 • کارتی را که قصد خذف کردنش را دارید ، انتخاب نمایید
 • گزینه Edit پایین تصویر کارت را بزنید
 • کارت را Remove کنید

 

چگونه میتوانم پسوردم را عوض کنم؟

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی گزینه setting در بالای کلیک کنید
 • زبانه Security را انتخاب کنید

36

 

چگونه میتوانم آدرس ایمیل حساب پی پلم را عوض کنم؟

 • گزینه profile از بالای صفحه را انتخاب نمایید.
 • گزینه update ایمیل از قسمت My personal info را کلیک نمایید.
 • گزینه add را بزنید.
 • ایمیل جدید خود را اضافه نمایید و make primary را بزنید
 • در صورت تمایل ایمیل قبلی را Remove نمایید.