تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

آموزش استفاده از کارتهای اعتباری ارزی

راهنمای خرید با ویزا کارت یا مسترکارت

 

همان طور که می دانید  کارت اعتباری بانکی یک کارت با اندازه استاندارد است که دارای یک شماره کارت ۱۶ رقمی (Card Number)، تاریخ انقضاء (Expire Date)، یک کد سه رقمی (CVV2) میباشد.

این کارتها چه بصورت فیزیکی میتوان بر روی POS خرج نمود یا بصورت غیر فیزیکی بر روی درگاهها ی اینترنتی یا خرید های تلفنی خرج میشود که به این نوع خرید CNP که مخفف عبارتCard Not Present است گفته میشودکه شامل بسیاری ازفروشگاه ها،رستوران ها،هتل ها،خطوط هوایی، آژانس های کرایه خودرو، پمپ بنزینها، … میباشد در واقع این کارت درمیلیون هامکان و مرچنت در سراسر جهانپذیرفته میشود است.

 

 

online-shopping

 

کارتهای اعتباری ارزی بسته به کشور صادر کننده میتواند دارای ارزهای متفاوتی باشد اما از آنجا که این کارتها متصل به شبکه پرداخت جهانی میباشد ، زمان خرید ارز موجود در کارت با ۳ درصد هزینه به ارز مچرنت فروشنده تغییر می یابد.بنابراین نگران ارز موجود درکارت خود در زمان خرید نباشید.

 

50e142aa8e3eb

 

هنگام استفاده از کارت فیزکی بر روی (Point –Of- Sale(POS تنها با وارد کردن PIN کد (Personal Identification Number) اطلاعات کارت از روی نوار مغناطیسی یا چیپ ست آن برداشته و به مرچنت مربوطه ارسال میگردد

اما هنگام استفاده در خرید های اینترنتی یا تلفنی که به آن( CNP (Card Not Present نیز گفته میشود اطلاعاتی مانند CVV2 (که بر پشت کارت نوشته شده) ، تاریخ انقضا و بیلینگ آدرس پرسیده میشود.

 

Untitled-1

البته بسته به نوع قوانین و شرایط سایت گاهی اطلاعاتی مانند تصویر تراکنش های کارت یا Authorization code که فقط دارنده کارت به آن دسترسی دارد ، خواسته میشود.

 

Authorization کد چیست؟

بعد از اینکه پرداخت با موفقیت انجام شد یک کد شش رقمی جهت تایید معامله با مرچنت ثبت میشود که این کد در صورتحساب کارت در قسمت لینک خرید سایت مربوطه نمایش داده میشود.

 

Untitled-2

آیا مواردی خاص نیز وجود دارد که نمیتوان از مستر کارت برای خرید ازآن استفاده نمود؟

البته. ویزا کارت و مستر کارت همانند تمامی شرکت های معتبر بین المللی اجازه فعالیت قانونی یا غیر قانونی را چه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به کاربران خود نمیدهند.موارد محدودی که نمیشود از کارتهای اعتباری استفاده نمود عبارتند از

 • پرداخت در سایت های قمار
 • پرداخت برای بلیط های بخت آزمایی
 • پرداخت برای سایت های خلاف اخلاقی
 • پرداخت به سایت ویکی لیکس.

 

Untitled-3

 

 

چگونه بدانم که سایت مورد نظر  کارتی را که تهیه نموده ام را برای پرداخت قبول میکند؟

توجه داشته باشید اگر چه نمایش لوگوی کارتهای اعتباری ویزا و مستر بیان کننده پذیرش انواع این کارتها بیش از ۹۰ درصد میباشد اما بهتر میباشد که قبل از تهیه کارت با ساپورت سایت مربوطه مکاتبه نمایید که نوع کارتی را که قصد تهیه آن دارید را مورد پذیرش قرار میدهد یا خیر.

چرا که ویزا کارت یا مستر کارت در ۳ نوع متفاوت صادر میشود

 • ویزا کارت یا مستر کارت از نوع کردیت : کارت متصل به حساب بانکی میباشد که موجودی کارت بر اساس نوع ودیعه ای که در بانک گذاشته اید به اندازه مشخصی میتواند منفی شود.
 • ویزا کارت یا مستر کارت از نوع دبیت: کارت متصل به حساب بانکی میباشد و میزان استفاده شما از کارت  به اندازه موجودی ای که در بانک دارید میباشد.(حساب یا کارت قابلیت منفی شدن ندارد).
  • این کارتها معمولا در  سه اعتبار
   • کلایسک یا برنز
   • سیلور یا پلاتینیوم
   • گلد
  • صادر میگردد که تفاوت این سه نوع اعتبار  در میزان سقف برداشت از ATM و محدودیت خرید روزانه و میزان محدودیت شارژ روزانه و ماهانه میباشد.
 • ویزا کارت یا مستر کات از نوع پری پید:کارت متصل به حساب بانکی نمیباشد کارت ابتدا به میزان معینی شارژ میشود و سپس تا سقف میزان شارژ شده میتوان از موجودی کارت استفاده نمود.
  • کارتهای پری پید به دو صورت
   • پری پید قابل شارژ: این کارت به مراتب قابلیت شارژ تا سقف معینی را دارد
   • گیفت کارت: این کارت از نوع هدیه میباشد که قابلیت شارژ مجدد را ندارد

 

fa12248_a

 

برای پرداخت بصورت آنلاین چگونه میتوانم از کارت اعتباری خود استفاده نمایم؟

اطلاعات روی کارت شمامل

 • شماره کارت ۱۶ رقمی Card Number
 • تاریخ انقضا Ex Date
 • کد امنیتی Cvv2 که در پشت کارت میباشد

را در فیلد های لازم فرم وارد نمایید و اطلاعاتی همانند بیلینگ ادرس که از شما خواسته میشود را  وارد نمایید.

 

Capture2

 

نمونه دیگر فرم پر شده نمایش داده میشود.

 

Untitled-4

Untitled-6

 

در زمان پرداخت لوگوی پی پال نمایش داده میشود.آیا امکان پرداخت با کارتی که تهیه نموده ام هست یا خیر؟

برای پرداخت با کارت توسط درگاه پی پال ابتدا باید کارت خود را به پی پال اضافه نمایید.پی پال یک کد ۴ رقمی به صورتحساب کارت شما ارسال خواهد کرد که باید این کد را به پی پال اعلام نمایید.

بدین منظور وارد صورت حساب کارت خود شوید.

 

Untitled-7

 

همانطور که مشاهده میفرمایید مبلغ ۱٫۹۵$ از کارت کسر و کد ۴ رقمی در بالانس کارت ثبت شده است با اعلام این کد، کارت به حساب پی پل شما اضافه میشود.

با اضافه کردن موجودی پی پل مبلغ ۱٫۹۵ $ کسر شده نیز در بالانس پی پل لحاظ میشود اگرچه توصیه میشود که تا سه روز بالانس کارت پی پل را اضافه ننماید تا این مبلغ ۱٫۹۵ $ به کارت شما برگشت داده شود.

 

ریفاند چیست؟

گاهی پرداخت به دلایل  مانند مغایرت قوانین سایت با آی پی ایران یا حساسیت سایت به تفاوت بیلینگ ادرس و آی پی ثبت شده …مختلفی برگشت داده میشود این برگشت وجه را ” ریفاند Refund ” گویند که معمولا درصدی از مبلغ به عنوان سرویس فی کسر میشود.ریفاند وجه به هرکارتی که از آن خرید انجام شده امکان پذیر هست برگشت وجه به کارت در بازه زمانی ۳۰ روزه انجام میگیرد.

 

 

tax-refund

 

پرداخت من پندینگ شده است. این به چه معناست؟

پندینگ به این معناست که خریدانجام شده اما مبلغ از کارت کسر نشده است. که اغلب با نشان imagesیا علامت سوال در صفحه تراکنش کارت دیده میشود.اگر چه این مبلغ در کارت دیده میشود اما جزو بالانس کارت محاسبه نمیشود.

 

19066964-Payment-is-currently-PENDING--Stock-Photo